Valtra leder an – sterke registreringstall for Akershus Traktor Hamar

Registreringstallene for traktorer i vårt distrikt er klare, og selgerteamet hos Akershus Traktor Hamar har all grunn til å være fornøyd.

Med hele 32 registrerte Valtra-traktorer i segmentet 74 til 500 hestekrefter har Valtra sikret seg en imponerende markedsandel på 34,8 %. Dette plasserer dem foran den nasjonale lederen i statistikken, med 7 flere traktorer registrert lokalt.

Akershus Traktor, Valtra selgere Aksel Gubberud, Roar Surén og Ola Vasaasen. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.
Akershus Traktor på Hamar. Aksel Gubberud, Roar Surén og Ola Vasaasen. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

– Vi er svært fornøyde med resultatet, og det viser at kundene har stor tillit til oss her på Akershus Traktor Hamar, sier Aksel, Ola og Roar. – Vi jobber målrettet med å tilby topp produkter og god service. Resultatene motiverer oss til å strekke oss enda lenger for kundene.

Fem års garanti – ekstra trygghet for kundene

En annen viktig faktor bak Valtras sterke posisjon i distriktet er den omfattende garantien. Valtra tilbyr hele fem års garanti uten egenandel på nye traktorer – en trygghet som betyr mye for kundene.

– Denne garantien gir bønder og entreprenører forutsigbarhet i hverdagen og reduserer risikoen for uforutsette kostnader, forklarer selgerne. – Det er en stor fordel som gjør at kundene føler seg trygge på investeringen sin.

Suksess bygget på kvalitet og service

Når selgerteamet blir spurt om hva som er nøkkelen til Valtras sterke posisjon i distriktet, fremhever de både produktkvaliteten og den tette oppfølgingen av kundene.

– Valtra er kjent for slitesterke traktorer som tåler tøffe forhold, og dette er avgjørende for kundene våre. Samtidig legger vi stor vekt på personlig oppfølging – både før og etter salget, sier de.

Ifølge selgerne er det denne kombinasjonen av kvalitet, garanti og service som har gitt Valtra og Akershus Traktor Hamar en solid markedsposisjon i distriktet.

Bilde: Valtra-traktorer, utenfor Akershus Traktor på Hamar. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

Ambisjoner for 2025

Selv om 2024 har vært et svært godt år, har teamet på Akershus Traktor Hamar allerede blikket rettet fremover.

– Vi skal fortsette å jobbe hardt for å leve opp til tilliten kundene viser oss, og vi håper at 2025 blir minst like godt som 2024, sier selgerteamet.

Avslutningsvis ønsker de å rette en stor takk til kundene:

– Vi setter enormt pris på at så mange velger å handle hos oss her på Akershus Traktor Hamar. Det gir oss motivasjon til å stå på hver dag for å bli enda bedre.

Med solide resultater, en unik garantiordning og klare ambisjoner for fremtiden, ser Akershus Traktor Hamar ut til å gå et nytt sterkt år i møte.

Andre kunder har også sett på:

Sky EasydrillSky Easydrill
NYHET
Nyheter

Sky Easy Drill såmaskin

Sky Easy Drill er en såmaskin som kan så inntil fire forskjellige grøder samtidig og legge dem i to ulike høyder sammen eller ved siden av hverandre.

Kombi_rundballepresse_kuhn_VBP7190 (6)Kombi_rundballepresse_kuhn_VBP7190 (6)
KAMPANJE
Rundballepresse Kuhn

Kombi rundballepresse Kuhn VBP 7100

Oppdag VBP 7100-seriens variable ballepresse-pakkekombinasjoner, de kraftigste og mest allsidige maskinene du noen gang har opplevd.

Kombi_rundballepresse_kuhn_VBP7190 (6)Kombi_rundballepresse_kuhn_VBP7190 (6)
KAMPANJE
Rundballepresse Kuhn

VBP 3200 ballepresser-pakkekombinasjon

Uansett ballestørrelse eller bruksområde tilpasser maskinene seg dine behov. Med sitt anerkjente ballekammerdesign leverer de førsteklasses resultater i et bredt spekter av avlinger og under alle forhold.

KUHN BIO: Mer enn 20 år med innovasjon og pålitelighet i landbruket
NYHET
Nyheter

KUHN BIO: Mer enn 20 år med innovasjon og pålitelighet i landbruket

I mer enn 20 år har KUHN BIO-maskinen revolusjonert hvordan bønder verden over håndterer innhøsting og pakking av rundballer. Denne unike baler-wrapper kombinasjonen, som forener baling og innpakning i én maskin, har gjort det mulig for bønder å jobbe mer effektivt, spare tid og forbedre kvaliteten på både fôret og arbeidsprosessen.

Vinstra og ValtraVinstra og Valtra
NYHET
Nyheter

Nyansettelser styrker teamet hos Akershus Traktor

Akershus Traktor på Vinstra er stolte av å kunne presentere to kjente ansikter i nye roller hos oss.

Reime 15500 liter.Reime 15500 liter.
NYHET
Nyheter

Fremtiden innen gjødselhåndtering er her

Med stadig økende krav til effektivitet og presisjon i landbruket, har Reime utviklet en  løsning som setter en ny standard for gjødselhåndtering. Reime 15500 glassfiber med lastearm kombinerer teknologi, kapasitet og brukervennlighet på en måte som gir bonden en betydelig fordel.