Valtra A-serie

75 – 135 Hk

Valtra A-serie: Femte generasjon. Den lille kjempen som redder dagen!

Med Valta A-serie får du en kompakt traktor som gir stor produktivitet og komfort hele dagen. Førerhuset er ergonomisk og stille, og gir utmerket oversikt i alle retninger.

Få akkurat den riktige traktoren for ditt behov. Alle sju modellene i Valtra A-serien er tilgjengelig med brukervennlig GL mekanisk transmisjon. Våre populære modeller med 105 og 115 hestekrefter er også tilgjengelig med HiTech4 firetrinns powershift-girkasse, som styres elektronisk. Alle traktorer i A-serien leveres med Valtras velkjente vendegirkasse, inkludert en integrert håndbrems.

Hva er nytt i femte generasjon i Valtra A-serie?

  • 5 hestekrefter mer for Valtra A105-A135 modellene
  • 2 PowerShift-gir er ekstrautstyr på A75-A95 modellene
  • Autotraction, som kan slås av/på
  • Hydrauliske bremser med to kretser
  • Nytt kontrollarmelene på modeller med girspak
  • Oppgraderte trinn V-kompatible motorer
  • 600-timers serviceintervaller
  • Motordeksel med ny utforming
  • Hjul med ny utforming
  • Valgfrie kraftuttaksknapper på bakskjermen på HiTech 4-modellene
  • Valtra Connect ekstern overvåking er tilleggsutstyr
  • Automatisk hovedstrømbryter i tenningsbryteren

Designet med tanke på komfort

Ledende ergonomi innen sin klasse samt lavt støynivå med kun 75 dB, sikrer komfort under alle forhold. Den er 25 cm bredere, men kun 3 cm lengre enn sin forgjenger. Det kompakte førerhuset som samtidig er romslig, gir mer plass der det trengs. Førerhuskonstruksjonen er smal foran som bidrar til å kunne navigerer på trange steder som f.eks. uthus eller tett skog. På linje med førerens skulder er førerhuset bredt for å gi maksimal arbeidskomfort og masse lagringsplass. Smart design betyr også plass til et godt passasjersete. Den valgfrie varmeenheten nede til føttene skaper større velvære på kalde dager om vinteren, på samme måten som klimaanlegget gjør når det er varmt om sommeren. For ekstra komfort er HiTech 4-modellene tilgjengelig med førerhusfjæring som tilleggsutstyr. 

Designet med tanke på sikt

Det nye førerhuset med seks stolper er utformet med utmerket 360-graders sikt.

  • Den unike A-stolpedesignen forbedrer sikten forover.
  • Frontruten som bøyer seg oppover og det store takvinduet (valgfritt tak med god sikt) gir god sikt ved bruk av frontlaster.
  • A-serien har skråpanser med 4. generasjons utseende og med markedets beste sikt foran og ned.
  • Perfekte arbeidslys og øvre, nedre og hovedlysstråler som er ledende innen markedet.
  • Stort bakvindu og kort tak gir utmerket sikt bakover. Setet kan dreies 180° til spesielle oppgaver som f.eks. innen skogbruk.

Designet med tanke på å være praktisk

Det kileformede førerhuset hjelper deg å komme deg rundt i trange gårdstun samt å få vekk vann og snø eller greiner. A-serien kan leveres med den berømte Valtra PowerShuttle som er genial og som gjør det lett å parkere, noe som gjør det lettere å utføre flere arbeidsoppgaver samtidig. Rattet er utstyrt med en lett pedalhelling, og tilgang til førersetet kan ikke bli bedre.

Designet med tanke på slitestyrke

Rammedesignen til det nye førerhuset er basert på kurvede profiler og deler som likner på en bil. Dette fører til en stivere konstruksjon uten vibrasjon og ekstra støy. Topp byggekvalitet sikrer også tette dører og vinduer, og gir et solid grunnlag til tilpasningsstykker av høy kvalitet.

Valtra A-serie

Motor

3,3-liters og 4,4-liters AGRO Power-motorene som er kjent for sin pålitelighet, slitestyrke og drivstofføkonomi, er miljøvennlige og stillegående samtidig med høyt dreiemoment innen en rekkte forskjellige turtall. Det er gøy å kjøre Valtra A-serien, og den er lett å håndtere med motoregenskaper uten sidestykke.
Valtra A-serie

Transmisjon

A-serien er utstyrt med helt ny girkasse med høy effektivitet for å sikre at effekten til de nye motorene overføres på en effektiv måte til bakken. Den nye girkassen 12 hastigheter forover og i revers i 2 områder. Seks av hastighetene passer vanlig arbeid på åkeren med området 4 til 12 km/t. Et alternativ med superkryper har hastighet helt ned til 0,09 km/t (motor 1400 omdreininger/min), noe som gjør den at girkassen kan brukes til flere bruksområder.
Valtra A-serie

Teknologi

A-serien gjør det enkelt å bruke de nyeste AGCO-løsninger for å forbedre produktiviteten og lønnsomheten. AGCO Fuse er en åpen strategi som kan brukes på produkter og innen bruksområder til mange produsenter. Det kan brukes til å administrere data fra alle maskinene og alt utstyr på gården som en del av ett enkelt system. Fuse gjør også A-serien kompatibel med fremtidige teknologier.

Valtra Unlimited

Valtra Unlimited-studioet ved Suolahti-fabrikken er velkjent for sin kapasitet til å oppfylle ønskene til kundene. Studioet kan tilpasse alt tilbehør og utstyr som ikke finnes direkte på samlebåndet i den vanlige produksjonen. Valtra Unlimited-mekaniker er kvalifiserte fagfolk som får støtte av alle ferdighetene og ekspertisen i hele fabrikken. Dette sikrer et høyt kvalitets- og sikkerhetsnivå som også gjelder alle skreddersydde produkter. All tilbehør og utstyr som tilpasses av Valtra Unlimited-studio, dekkes av fabrikkgarantien, og Valtra leverer all service og reservedelere.
Valtra A-serie

Frontlaster montert på fabrikken

Valtra-traktorene levere med frontlaster og ergonomiske utformede kontroller montert på fabrikken. Fordi frontlaseren er en integrert del av traktorens design, har frontlasteren ikke noen innvirkning på traktorens dreieradius. Det innovative førerhuset i A-serien er utformet for å gi utmerket sikt når frontlasteren brukes, og det valgfrie takvinduet med god sikt forbedrer sikten enda mer.

Valtra A-serie

ModellMaks styrke HkMaks styrke kWMaks moment NM STD
Valtra A757556 315
Valtra A858563350
Valtra A959570355
Valtra A10510578435
Valtra A11511586455
Valtra A12512593520
Valtra A135135100540