Akershus Traktor på Blæstad 23. april
23. april var Akershus Traktor på plass ved studiested Blæstad for demo og visning av Lännen 8600 M. Sammen med Tor Amb fikk elever ved landbruksteknikk se maskinen i praktisk bruk.
Demonstrasjonen ga studentene et konkret innblikk i hvordan moderne maskiner brukes i landbruk og entreprenørarbeid. Her ble teori koblet med praksis, ute på et studiested som er bygget nettopp for dette.

Blæstad har lange tradisjoner innen jordbruksutdanning, med røtter tilbake til 1923. Siden 1989 har studiestedet hatt høgskolestatus, og undervisningen har særlig vært rettet mot landbruksteknikk og agronomi.

Med beliggenhet på en gård åtte kilometer utenfor Hamar sentrum, store arealer og rundt 330 studenter, er Blæstad et naturlig sted å vise fram maskiner for framtidens brukere.
For Akershus Traktor handler besøket om å møte studentene der de er: tett på faget, tett på maskinene og tett på norsk landbruk i praksis.
Andre kunder har også sett på:
Den perfekte rundballen
Maskiner av høyeste kvalitet. Fôr som setter standarden. Hva er hemmeligheten bak en perfekt rundball?
Akershus Traktor kommer til MEFA 2026 i Granåsen
Torsdag 18. juni åpner MEFA 2026 i Granåsen skianlegg i Trondheim. I tre dager fylles området med maskiner, utstyr, leverandører og aktiviteter for hele familien.
Fire såmaskiner på samme felt
Akershus Traktor deltar i et forsøksfelt i regi av Norsk Landbruksrådgiving SA, der fire forskjellige såmaskiner testes side om side. Målet er å se hvilke forskjeller som viser seg ute på jordet.
Giant i fokus hos Akershus Traktor
Akershus Traktor har økt fokuset på Giant, med særlig vekt på kompakte hjullastere som passer godt til arbeid i norsk landbruk.
Gjør rundballepressa klar før sesongen
Unngå unødvendig driftsstans når graset er klart og været spiller på lag.
Fra anleggsvei til vinterdrift: Derfor liker Odd Arne allsidige traktorer
Transportere utstyr, trekke vannvogn, dempe støv, koste vei, flytte masser og holde anleggsveier i orden. Når vinteren kommer, kan den samme traktoren brukes til brøyting og strøing. Det er denne bredden som har gjort traktoren til et sentralt arbeidsverktøy i entreprenørvirksomheten til Odd Arne Widme.
