
Første Tor 15T50H levert til Storåsen AS på Sjusjøen.
– Solid og gjennomtenkt henger for krevende oppdrag.
Storåsen AS på Sjusjøen, med Trond Sveere Hagen i spissen, er første firma i Hamar-regionen som tar i bruk den nye Tor 15T50H dumperhengeren med høytippende baklem.
– Det var interessant å teste denne. Tor har noen løsninger som er annerledes enn vi er vant til, blant annet en smal ramme og frontmontert tippsylinder. Det virker både smart og solid, sier Hagen.
Storåsen AS har ti ansatte og jobber med tomtegraving, infrastruktur, VA og grusspredning på fjellveier. De ønsket en robust henger tilpasset tøffe forhold – og førsteinntrykket av Tor 15T50H lover godt.
– Man merker at de som har utviklet denne hengeren virkelig har peiling. Den virker godt gjennomtenkt og laget for praktisk bruk i norsk terreng, sier han.
Norskutviklet for røffe forhold
Tor 15T50H er produsert i Norge og bygget i høyfast stål for lav vekt og høy styrke. Konstruksjonen er utviklet for krevende bruk på både anlegg og gårdsbruk – med 15 tonns lastekapasitet og 50 km/t som toppfart.
Denne modellen er utstyrt med høytippende baklem, Hardox-stål i kassen og et moderne bremsesystem med ABS og stabilitetskontroll. Hengeren er også klar for ryggekamera og har LED-lys, heldekkende skjermer og verktøykasser som standard.
Med denne investeringen satser Storåsen AS på moderne utstyr som gir både effektivitet og driftssikkerhet. Nå gjenstår det å se hvordan Tor 15T50H takler hverdagen – men forventningene er høye.
Les mer om Tor-hengerne her!
Andre kunder har også sett på:
Espen Eriksfallet fra Hamar kjemper om tittelen «Årets lærling»
HAMAR/JESSHEIM: Espen Eriksfallet (Akershus Traktor, Hamar) er årets kandidat til den prestisjefylte konkurransen «årets lærling» i traktorbransjen.
Vi søker mekaniker på avdeling Jessheim.
Akershus Traktor Jessheim søker engasjert og praktisk mekaniker.
Selger Andreas Mangerud tester Valtra Q305 med Pöttinger Terradisc 5001
Mangerud tok nylig turen til Nord-Odal for å prøve ut en av de nyeste storsatsingene fra Valtra Q305 koblet sammen med en Pöttinger Terradisc 5001 skålharv. Sammen utgjorde de en imponerende kombinasjon av kraft og presisjon.
TOR demo-hengere klare for prøvekjøring hos Akerhus Traktor Hamar!
Vi har nå fått inn to kraftige TOR dumperhengere som kan testes hos oss: TOR 14T40 og TOR 15T50H. Begge er norskutviklede for tøff bruk i krevende klima – bygget i høyfast stål med sentralramme i lukket profil som gir høy vridningsstabilitet og lav egenvekt.
Årets lærling-kandidat, Espen Eriksfallet
Vi har gleden av å presentere vår kandidat til Årets lærling – Espen Eriksfallet.
Valtra i full sving hos Nora Sandberg
Hos Nora Sandberg er høstarbeidet i full gang og Valtra-traktorene spiller en viktig rolle og denne uka legges siloen. Finsnitteren går jevnt, mens Valtra med vogner frakter graset inn.