Giant G2700 HD+ minilaster

Giant G2700 HD+ er en kompakt og kraftig minilaster for landbruk, anlegg og vedlikehold.

Den kombinerer høy løftekapasitet med god fremkommelighet og kompakte mål, noe som gjør den godt egnet også der arbeidsplassen er trang. Maskinen har en Kubota Stage V-dieselmotor på 50 hk, firehjulsdrift og 100 % elektrisk differensialsperre på begge aksler. Med en løftekapasitet på 1 900 kg og tippbelastning på 2 400 kg har G2700 HD+ kapasitet til krevende oppgaver gjennom hele arbeidsdagen.

Et bredt utvalg redskaper gjør maskinen fleksibel til blant annet lasting, materialhåndtering, snørydding og arbeid på gårdsplass og byggeplass.

Standardutstyr

  • GIANT hydraulisk redskapsfeste
  • ROPS/FOPS-sikkerhetstak
  • Dobbeltvirkende hydraulikkuttak på løftearm
  • Hydrauliske bremser på alle hjul
  • Arbeidslys på løftearm
  • Hovedstrømbryter
  • Tyverisikring
  • Integrert motvekt
  • Oljekjøler
  • Transportsikring
  • Slangebruddsbeskyttelse på løftesylinder

Toppmodellen i G2700-serien

Giant G2700 HD+ har 12-tonns aksler, 100 % elektrisk differensialsperre på begge aksler og en trekkraft på 28 000 N. Det gir godt grep og høy kapasitet på både fast og ujevnt underlag.

Kubota Stage V-motoren yter 50 hk, og toppfarten er 30 km/t. Sammen med kompakte mål gjør det G2700 HD+ godt egnet til krevende arbeid innen landbruk, anlegg og vedlikehold.

ModellMinilaster G2700 HD plus Giant
MotorKubota D1803 CR (3 sylinder), Stage V med DOC og DPF
Motorkraft50 hk / 36 kW
DrivstoffDiesel
Vekt*2 600 kg
Løftekapasitet1 900 kg
Tippbelastning**2 400 kg
Løftehøyde**2 964 mm
Lengde uten skuffe3 405 mm
Bredde på standard dekk1 100 mm
KjøremekanismeHydrostatisk firehjulsdrift med kontroll med 12 tonn aksler. Planetarisk endestasjon.
StyreKjør frem og tilbake med elektrisk bryter
Differensialsperre100% elektrisk differensialsperre på begge aksler
Trekkraft28 000 N
Kjørehydraulikk121 ltr / min (400 bar)
Arbeidshydraulikk51 l/min (230 bar)
Ekstra hydraulikk / 3. hydraulikkfunksjon:28 l/min ved 180 bar
Kjørehastighet / hastighetsområder:0-10 km/t og 0-30 km/t
ParkeringsbremsTrommelbremser
FargeGIANT gul / GIANT grå / svart
*Målt med jordskuffe
**Målt på hengselpunkt i rett posisjon på standard dekk

Andre kunder har også sett på:

Giant G2700 TELE HD+ kompakt teleskoplasterGiant G2700 TELE HD+ kompakt teleskoplaster
Minilaster Giant

Giant G2700 TELE HD+

Giant G2700 TELE HD+ er en kompakt teleskoplaster for deg som trenger høy løftekapasitet og ekstra rekkevidde, uten å gå opp til en større maskin.

Giant G2700 TELE HD+ er en kompakt teleskoplaster for landbruk, anlegg og eiendomsdrift. Teleskoparmen gir ekstra rekkevidde og gjør maskinen godt egnet til lasting, pallehåndtering, materialtransport og arbeid i høyden, også på trange arbeidsområder.Giant G2700 TELE HD+ er en kompakt teleskoplaster for landbruk, anlegg og eiendomsdrift. Teleskoparmen gir ekstra rekkevidde og gjør maskinen godt egnet til lasting, pallehåndtering, materialtransport og arbeid i høyden, også på trange arbeidsområder.
Minilaster Giant

Giant G2300 HD

Giant G2300 HD er en kompakt hjullaster for deg som trenger god løftekapasitet uten å gå opp til en stor maskin. Med en bredde på 1 080 mm kommer den godt til i driftsbygninger, på gårdsplasser og andre områder der plassen er begrenset

Giant G2500 HD kompakt hjullasterGiant G2500 HD kompakt hjullaster
Minilaster Giant

Minilaster Giant G2500 HD

Giant G2500 HD er en kompakt minilaster med god kapasitet og små ytre mål. Den kommer godt til i fjøs, rundt bygninger og på andre arbeidsområder der en større maskin fort blir upraktisk.

Giant G1100 minilasterGiant G1100 minilaster
Minilaster Giant

Giant G1100

Giant G1100 er en kompakt minilaster for arbeid der plassen er begrenset. Med en bredde på bare 920 mm kommer den godt til i fjøs, bygg, på gårdsplasser og andre trange arbeidsområder.

Tor Amb og Martin Ljåstad Øverland fra Akershus Traktor på besøk hos Hymax for å se nærmere på Giant hjullastere. Hvis bildet viser en bestemt modell, er det bedre å være mer konkret, for eksempel: Giant G2300 HD hjullaster under besøk hos Hymax.Tor Amb og Martin Ljåstad Øverland fra Akershus Traktor på besøk hos Hymax for å se nærmere på Giant hjullastere. Hvis bildet viser en bestemt modell, er det bedre å være mer konkret, for eksempel: Giant G2300 HD hjullaster under besøk hos Hymax.
Minilaster Giant

Minilaster Giant G1100 teleskop

Giant G1100 Teleskop er en kompakt minilaster for arbeid der du trenger ekstra løftehøyde uten å gå opp til en større maskin.

minilaster_elektrisk_kompaktlaster_hjullaster_giant_g2200e (10)minilaster_elektrisk_kompaktlaster_hjullaster_giant_g2200e (10)
Minilaster Giant

Minilaster Giant G2200E

Giant G2200E er en helelektrisk minilaster for arbeid der lavt støynivå og utslippsfri drift er viktig. Den passer godt i driftsbygninger, tettbygde områder og andre steder der en dieselmaskin kan være upraktisk.