Avduking av Can-Am Outlander 6×6 G3 på Jessheim

I dag avduket vi den nye Can-Am Outlander 6×6 G3 på Jessheim.

– Dette er ikke en oppgradert G2, det er en helt ny maskin. Du merker det med én gang du ser på løsninger, ramme og detaljer, sier Dag Sørby, mekaniker på Can-Am, som var med under avdukingen.

Flere peker spesielt på fleksibiliteten og hvor gjennomtenkt maskinen er bygget for arbeid.

Bilde: Avdukning på Jessheim. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

– Mulighetene for montering er det som imponerer meg mest. Dette er laget for folk som faktisk bruker maskinen hver dag, ikke bare kjører tur, sier Sørby.

Med vår egenutviklede bakvegg, spesialtilpasset maskinen. Den gir god plass til motorsag, øks og høyt monterte arbeidslys, og kan også leveres med blålys for brann og politi. Planløsningen og kapasiteten får også ros. Med feste for BRPs unike linQ-festesystem utvides mulighetene for å frakte verktøy sikkert og trygt.

– Tippplanet og bakløsningen er kjent fra før, men her er det gjort smartere. Alt virker kraftigere og mer solid. Dette er en maskin du kan stole på når det virkelig gjelder.

Bilde: Dag Sørby. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

Avdukingen på Jessheim markerte starten på en ny generasjon 6×6 fra Can-Am. Og denne er allerede solgt.

 Vi ser at interessen er stor for disse maskinene. Sier Sørby.

Fakta om Can-Am Outlander 6×6 G3

Outlander 6×6 G3 leveres i tre motoralternativer:
700 med 50 hk,
850 med 82 hk og
1000R med 101 hk.

Maskinen er bygget for hardt arbeid med seks hjul, høy bakkeklaring og svært godt grep. Den leverer høy taue- og lastekapasitet og er utviklet for trygg bruk i krevende terreng.

Den leveres med tippbart lasteplan, mulighet for vinsj foran og bakvegg for montering av lys og verktøy, samt 28-tommers hjul. Outlander 6×6 G3 er kompatibel med LinQ-tilbehør og kan tilpasses en rekke bruksområder.

Maskinen er utviklet for tøffe forhold og leveres med oppgradert støtfanger, fotbrønn-beskytter, full bunnplate, lastefester og 1588 kg syntetisk vinsj. Tre kjøremoduser – arbeid, standard og sport – gir bedre kontroll og fleksibilitet i bruk.

Outlander 6×6 G3 er bygget for krevende bruk, med høy bakkeklaring på rundt 28 cm som gir god fremkommelighet i ulendt terreng.

Andre kunder har også sett på:

Can-Am ATV og SSVCan-Am ATV og SSV
Nyheter

Spar penger på kraftige Can-Am ATV og SSV

Med Agrol-avtalen får du rabatt på robuste og driftssikre Can-Am ATV og SSV.

HARDI MASTER 1000 L åkersprøyte med 12 meters bom og kampanjepris fra 319 000 kr.HARDI MASTER 1000 L åkersprøyte med 12 meters bom og kampanjepris fra 319 000 kr.
Forside

HARDI åkersprøyte med 12 meter bom

Driftssikker åkersprøyte med 1000 liters tank og 12 meters bom. Bygget for effektiv sprøyting.

Landbruksmaskin klargjort for vinterarbeid med service og reservedeler fra AGCO Parts.Landbruksmaskin klargjort for vinterarbeid med service og reservedeler fra AGCO Parts.
Nyheter

DIN PÅLITELIGE PARTNER!

VI SØRGER FOR DRIFTSSIKKERHET GJENNOM HELE VINTEREN. NÅR KUNDENE DINE FORVENTER AT DU ER KLAR FOR SNØRYDDING OG VINTERARBEID

Valtra demo-traktor på jorde med tekst om rentekampanje på 2,99 % for N-, T- og Q-serie.Valtra demo-traktor på jorde med tekst om rentekampanje på 2,99 % for N-, T- og Q-serie.
Nyheter

Valtra DEMO-traktorer selges nå

N-, T- og Q-serie til kampanjerente 2,99 %

Valtra G135 CVT traktor med moderne design og høy komfortValtra G135 CVT traktor med moderne design og høy komfort
Forside

PRØV VALTRA G-SERIE MED TRINNLØS TRANSMISJON

Akershus Traktor inviterer deg til å oppleve den nye Valtra G-serien med CVT (trinnløs transmisjon). Fra 10. til 25. april er vi på turné med G-serien, og du får muligheten til å prøvekjøre selv.

Globus TTA såbedsharv, en robust og driftssikker norsk harv for presis og effektiv jordbearbeiding.Globus TTA såbedsharv, en robust og driftssikker norsk harv for presis og effektiv jordbearbeiding.
Forside

En klassiker er tilbake

Den velkjente TTA-harven gjør comeback som Globus TTA, et ekte norsk kvalitetsprodukt. Produsert av Underhaug på Nærbø, under lisens fra Kverneland Group.

Foto: Håvard Havdal.