Salg og produkttrening på Valtra-fabrikken i Suolahti

Flere medarbeidere fra Akershus Traktor har nylig deltatt i et AGCO-initiert program knyttet til service og støtte. Deltakerne representerer primært salgsapparatet, men også markeds- og logistikkfunksjonen.

Valtra har denne uken gjennomført en tredagers salg- og produkttrening ved Valtra-fabrikken i Suolahti. Totalt deltok 45 Valtra-selgere fra hele Norge. Samlingen er en del av det langsiktige arbeidet med å holde et høyt faglig nivå i salgsleddet, med oppdatert produktkunnskap og tett kobling til fabrikk og leverandørmiljø.

Bilde: Alle deltakerne samlet med arrangøren hos Valtra i Finland. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

Programmet kombinerte produkttrening med fabrikkinnsikt, slik at selgerne kan gi bedre råd og sette sammen riktigere løsninger til kundene.

Målet er tydelig: selgerne skal være helt oppdatert på maskin, utstyr og finansieringsløsninger, og kunne gi presise råd basert på reelle behov i norsk landbruk og entreprenørmarked.

Bilde: Henrik Moen leder i Valtra Norge. fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

– Når vi samler hele salgslaget på fabrikken, handler det om å ta fag på alvor. Det er her produktene blir til. Det gir en annen tyngde i kunnskapen, og det merker kundene i møte med selger, sier Henrik Moen leder i Valtra Norge.

Samlingen ble gjennomført i samarbeid med Nokian, AGCO Finance, Kesla, Ålø og FMG, som bidro med egne fagøkter knyttet til de totale løsningene rundt Valtra-maskinene.

Bilde: Test av ny Valtra G135. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

– Mest verdi skapes når produkt, utstyr, dekk og finansiering vurderes i sammenheng. Derfor samler vi fagmiljøene i samme rom, sier Moen.

Bilde: To av fire Valtra S. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

Samlingen i Suolahti er del av et landsdekkende kompetanseløft, som holder Valtra-selgerne oppdatert på modellprogram, tilvalg og tekniske løsninger.

Andre kunder har også sett på:

Rosa Valtra-traktor fra Valtra Unlimited, lansert i forbindelse med morsdagen, som kombinerer iøynefallende design og høy ytelse.Rosa Valtra-traktor fra Valtra Unlimited, lansert i forbindelse med morsdagen, som kombinerer iøynefallende design og høy ytelse.
Nyheter

GI MOR EN ROSA TRAKTOR

Gjør morsdagen uforglemmelig – med en traktor som både skiller seg ut og leverer!

FMG brøyteutstyr klargjort på testområdet ved Valtra-fabrikken i SuolahtiFMG brøyteutstyr klargjort på testområdet ved Valtra-fabrikken i Suolahti
Nyheter

FMG på programmet i Suolahti

Under Valtras salg- og produkttrening i Suolahti var FMG inne med redskap for brøyting og vegvedlikehold.

Rundball bundet og pakket med strekkfilm på jordet, klar for lagring med høy fôrkvalitet.Rundball bundet og pakket med strekkfilm på jordet, klar for lagring med høy fôrkvalitet.
Nyheter

Forbedret fôrkvalitet med filmbinding 

Med KUHN filmbinding binder og pakker du rundballen med film. Det gir en tettere ball, bedre forsegling og mindre risiko for mugg. Resultatet er bedre fôrkvalitet og lavere tørrstofftap.

Valtra-traktor produsert med Valtra Unlimited, vist i spesialfarge valgt av kunde, levert fabrikkmontert fra Valtra-fabrikken i Suolahti, Finland.Valtra-traktor produsert med Valtra Unlimited, vist i spesialfarge valgt av kunde, levert fabrikkmontert fra Valtra-fabrikken i Suolahti, Finland.
Nyheter

Må Valtra være rød?

Rød Valtra er et vanlig syn på veien. Historien starter i 1951. Den første Valmet-traktoren rullet ut i helrødt, og fargen hang med som identitet i årevis.

Fire Valtra S-traktorer står på rekke på testområdet ved Valtra-fabrikken i Suolahti, Finland.Fire Valtra S-traktorer står på rekke på testområdet ved Valtra-fabrikken i Suolahti, Finland.
Nyheter

Fire Valtra S samlet i Suolahti

I Suolahti, hjemme hos Valtra, sto fire S-traktorer klare samtidig. Fire. Det er uvanlig, og det kjennes. Ikke som et show, men som et lite øyeblikk av respekt. For dette er flaggskipet. The Boss.

Valtra G med trinnløs CVT kjøres på testområde i Finland under prøvekjøring.Valtra G med trinnløs CVT kjøres på testområde i Finland under prøvekjøring.
Nyheter

Vi testet nye Valtra G med CVT i Finland, og den leverte

Trinnløs transmisjon i G-serien har vært etterspurt lenge. I Finland fikk vi kjøre den nye løsningen i praksis. Det som overrasket mest var hvor “lett” traktoren oppleves, selv når den jobber.