Salg og produkttrening på Valtra-fabrikken i Suolahti

Flere medarbeidere fra Akershus Traktor har nylig deltatt i et AGCO-initiert program knyttet til service og støtte. Deltakerne representerer primært salgsapparatet, men også markeds- og logistikkfunksjonen.

Valtra har denne uken gjennomført en tredagers salg- og produkttrening ved Valtra-fabrikken i Suolahti. Totalt deltok 45 Valtra-selgere fra hele Norge. Samlingen er en del av det langsiktige arbeidet med å holde et høyt faglig nivå i salgsleddet, med oppdatert produktkunnskap og tett kobling til fabrikk og leverandørmiljø.

Bilde: Alle deltakerne samlet med arrangøren hos Valtra i Finland. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

Programmet kombinerte produkttrening med fabrikkinnsikt, slik at selgerne kan gi bedre råd og sette sammen riktigere løsninger til kundene.

Målet er tydelig: selgerne skal være helt oppdatert på maskin, utstyr og finansieringsløsninger, og kunne gi presise råd basert på reelle behov i norsk landbruk og entreprenørmarked.

Bilde: Henrik Moen leder i Valtra Norge. fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

– Når vi samler hele salgslaget på fabrikken, handler det om å ta fag på alvor. Det er her produktene blir til. Det gir en annen tyngde i kunnskapen, og det merker kundene i møte med selger, sier Henrik Moen leder i Valtra Norge.

Samlingen ble gjennomført i samarbeid med Nokian, AGCO Finance, Kesla, Ålø og FMG, som bidro med egne fagøkter knyttet til de totale løsningene rundt Valtra-maskinene.

Bilde: Test av ny Valtra G135. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

– Mest verdi skapes når produkt, utstyr, dekk og finansiering vurderes i sammenheng. Derfor samler vi fagmiljøene i samme rom, sier Moen.

Bilde: To av fire Valtra S. Fotograf: Martin Ljåstad Øverland.

Samlingen i Suolahti er del av et landsdekkende kompetanseløft, som holder Valtra-selgerne oppdatert på modellprogram, tilvalg og tekniske løsninger.

Andre kunder har også sett på:

Sunn jord, riktige maskiner, gode avlinger, optimal lagring og din lidenskap og kunnskap danner grunnlaget for den ultimate rundballen. En rundball presset for å øke avkastningen på investeringen og tilby kvalitetsfôr til dyra dine.Sunn jord, riktige maskiner, gode avlinger, optimal lagring og din lidenskap og kunnskap danner grunnlaget for den ultimate rundballen. En rundball presset for å øke avkastningen på investeringen og tilby kvalitetsfôr til dyra dine.
Forside

Den perfekte rundballen

Maskiner av høyeste kvalitet. Fôr som setter standarden. Hva er hemmeligheten bak en perfekt rundball?

Akershus Traktor kommer til MEFA 2026 i Granåsen
Nyheter

Akershus Traktor kommer til MEFA 2026 i Granåsen

Torsdag 18. juni åpner MEFA 2026 i Granåsen skianlegg i Trondheim. I tre dager fylles området med maskiner, utstyr, leverandører og aktiviteter for hele familien.

Fire såmaskiner testes side om side i et forsøksfelt for direktesåing i regi av Norsk Landbruksrådgiving.Fire såmaskiner testes side om side i et forsøksfelt for direktesåing i regi av Norsk Landbruksrådgiving.
Nyheter

Fire såmaskiner på samme felt

Akershus Traktor deltar i et forsøksfelt i regi av Norsk Landbruksrådgiving SA, der fire forskjellige såmaskiner testes side om side. Målet er å se hvilke forskjeller som viser seg ute på jordet.

Tor Amb og Martin Ljåstad Øverland fra Akershus Traktor på besøk hos Hymax for å se nærmere på Giant hjullastere. Hvis bildet viser en bestemt modell, er det bedre å være mer konkret, for eksempel: Giant G2300 HD hjullaster under besøk hos Hymax.Tor Amb og Martin Ljåstad Øverland fra Akershus Traktor på besøk hos Hymax for å se nærmere på Giant hjullastere. Hvis bildet viser en bestemt modell, er det bedre å være mer konkret, for eksempel: Giant G2300 HD hjullaster under besøk hos Hymax.
Nyheter

Giant i fokus hos Akershus Traktor

Akershus Traktor har økt fokuset på Giant, med særlig vekt på kompakte hjullastere som passer godt til arbeid i norsk landbruk.

Kuhn 3135 rundballepresse på jordet.Kuhn 3135 rundballepresse på jordet.
Nyheter

Gjør rundballepressa klar før sesongen

Unngå unødvendig driftsstans når graset er klart og været spiller på lag.

Snøplog montert på traktor rydder snø på gårdsplass i vinterlandskap.Snøplog montert på traktor rydder snø på gårdsplass i vinterlandskap.
Nyheter

Fra anleggsvei til vinterdrift: Derfor liker Odd Arne allsidige traktorer

Transportere utstyr, trekke vannvogn, dempe støv, koste vei, flytte masser og holde anleggsveier i orden. Når vinteren kommer, kan den samme traktoren brukes til brøyting og strøing. Det er denne bredden som har gjort traktoren til et sentralt arbeidsverktøy i entreprenørvirksomheten til Odd Arne Widme.