Når andre sover, jobber Jørn Bækkevold
Entreprenør Jørn Bækkevold i B.O Maskin AS jobber ikke til vanlige tider. Når det blir mye snø, må han opp på jobb. Klokka kan være to, tre, fem. Det spiller ingen rolle, kundene venter, og snøen må bort.
– Vi står opp når det trengs. Noen netter er korte, andre blir lange. Det kommer helt an på snømengde og hvor mye som skal ryddes.

Akkurat nå er det fullt trykk. Store og små plasser skal holdes åpne, trygge og framkommelige. Det kjøres mange timer i strekk, ofte før folk flest har stått opp.
Maskinoppsettet er valgt med omhu. En Globus 2450 snøfres, 2010-modell, tar hovedjobben når snøen virkelig har kommet. Foran sitter en SnowFlex som brukes til å flytte snø raskt, flekse bort det øverste laget og bygge hauger der det er behov.

Høsten 2025 fikk han en ny traktor. En Valtra N175, kjøpt hos Akershus Traktor på Hamar.

– Den er smidig, rask og presis på plasser der det er trangt. Jeg er veldig fornøyd.
For B.O Maskin AS handler snørydding om én ting: å møte opp når det trengs.
Andre kunder har også sett på:
GI MOR EN ROSA TRAKTOR
Gjør morsdagen uforglemmelig – med en traktor som både skiller seg ut og leverer!
FMG på programmet i Suolahti
Under Valtras salg- og produkttrening i Suolahti var FMG inne med redskap for brøyting og vegvedlikehold.
Forbedret fôrkvalitet med filmbinding
Med KUHN filmbinding binder og pakker du rundballen med film. Det gir en tettere ball, bedre forsegling og mindre risiko for mugg. Resultatet er bedre fôrkvalitet og lavere tørrstofftap.
Må Valtra være rød?
Rød Valtra er et vanlig syn på veien. Historien starter i 1951. Den første Valmet-traktoren rullet ut i helrødt, og fargen hang med som identitet i årevis.
Fire Valtra S samlet i Suolahti
I Suolahti, hjemme hos Valtra, sto fire S-traktorer klare samtidig. Fire. Det er uvanlig, og det kjennes. Ikke som et show, men som et lite øyeblikk av respekt. For dette er flaggskipet. The Boss.
Vi testet nye Valtra G med CVT i Finland, og den leverte
Trinnløs transmisjon i G-serien har vært etterspurt lenge. I Finland fikk vi kjøre den nye løsningen i praksis. Det som overrasket mest var hvor “lett” traktoren oppleves, selv når den jobber.
