Norgespremiere for Valtra G-serie CVT hos Akershus Traktor på Jessheim
Jessheim, 10. april 2026 – Fredag 10. april ble den nye Valtra G-serien med trinnløs CVT-transmisjon vist for første gang i Norge hos Akershus Traktor på Jessheim, under Vårdager på Jessheim.
Med lanseringen blir trinnløs transmisjon tilgjengelig på alle de fire modellene i Valtra G-serien, i versjonene Active og SmartTouch.
Valtra G-serien har på kort tid fått en sterk posisjon i det norske markedet. Serien kombinerer kompakt format, enkel betjening og høy presisjon, også ved lave hastigheter. Med CVT blir modellen aktuell for enda flere oppgaver og førere.

Valtra G125 CVT Active ble nylig kåret til Tractor of the Year 2026 i kategorien flerbrukstraktorer. Det styrker G-seriens posisjon som en moderne og allsidig traktor for profesjonelt bruk.
Etter premieren på Jessheim reiser Valtra videre på en landsdekkende turné fra 10. til 25. april. Her får kunder over hele landet mulighet til å se og prøvekjøre den nye G-serien med CVT.

Reiserute:
10. april – Akershus Traktor, Industriveien 10, 2250 Jessheim
11. april – Akershus Traktor, Industriveien 10, 2250 Jessheim
13. april – Eiksenteret Hægeland, Setesdalsveien 880, 4720 Hægeland
14. april – Eiksenteret Klepp, Rogneveien 2, 4351 Kleppe
15. april – Gule’s, Hardangerfjordveien 569, 5610 Øystese
16. april – Maskinsenteret Førde, Moyane 1, 6819 Førde
17. april – Eiksenteret Ørsta, Mosflatevegen 8, 6150 Ørsta
18. april – Eiksenteret Malmefjorden, Holamyra 11, 6445 Malmefjorden
20. april – Eiksenteret Namsos, Navarvegen 23, 7820 Spillum
21. april – Akershus Traktor, Teglgata 6, 7502 Stjørdal
22. april – Akershus Traktor, Servicevegen 61, 2640 Vinstra
23. april – Akershus Traktor, Verkstedveien 2, 3615 Hønefoss
24. april – Eiksenteret Mysen, Ramstadløkka 2, 1850 Mysen
25. april – Akershus Traktor, Krokenvegen 650, 3760 Neslandsvatn
Kontakt din lokale forhandler dersom du har spørsmål i forkant.
Andre kunder har også sett på:
Den perfekte rundballen
Maskiner av høyeste kvalitet. Fôr som setter standarden. Hva er hemmeligheten bak en perfekt rundball?
Akershus Traktor kommer til MEFA 2026 i Granåsen
Torsdag 18. juni åpner MEFA 2026 i Granåsen skianlegg i Trondheim. I tre dager fylles området med maskiner, utstyr, leverandører og aktiviteter for hele familien.
Gjør rundballepressa klar før sesongen
Unngå unødvendig driftsstans når graset er klart og været spiller på lag.
Akershus Traktor på Brann & Redning 2026
22.-23. september samles brann- og redningsmiljøet på Thon Hotel Oslo Airport til Brann & Redning 2026. Her møtes fagfolk fra hele landet for å se nærmere på løsninger, nyheter og utstyr for norsk beredskap.
Torstein Sjåheim viser nye Valtra G-serie CVT på Toten og Bygdedagene
I dag ble den nye Valtra G-serie CVT vist frem hos Akershus Traktor Toten, og interessen rundt modellen var stor. Mange benyttet anledningen til å se traktoren på nært hold og høre mer om den nye trinnløse transmisjonen.
Når traktoren er ditt kontor
En moderne traktor handler om langt mer enn motor, hydraulikk og trekkraft. For mange førere er traktoren arbeidsplassen store deler av dagen. Da betyr komfort, betjening og teknologi stadig mer.
